Pareigūnai surengė protestą prie Vyriausybės

Juliaus Kalinsko nuotr.

Trečiadienį, balandžio 7 d., Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija ir Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga kartu su policijos pareigūnais surengė protesto akciją prie Vyriausybės. Akcijos metu buvo siekiama atkreipti sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio ir premjerės I. Šimonytės dėmesį bei išsireikalauti deramą požiūrį į pareigūnų bendruomenę.

„Mes labai kantriai reagavome, kai prioritetiniame sąraše buvome stumiami vis žemiau, nes supratome – vakcinuoti būtina silpniausius. Tačiau dabar, kai skiepus gauna jau gana platus ratas žmonių, kasdien pareigą atliekantys pareigūnai vis dar eilės gale. O keisčiausia, kad mūsų poreikį supratusiai ministrei A. Bilotaitei jos kolega A. Dulkys, galima sakyti, prieš nosį užtrenkia duris. Ši Vyriausybė turėtų mokėti susitarti viduje, nes tai jau kelia nerimą“,- sakė Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Bendraudama su 15min žurnaliste, L. Soščekienė pažymėjo: „Neturi būti pareigūnai išmaldos prašytojai, jie turi žinoti, kad Vyriausybė jiems ne tik deleguoja tam tikras funkcijas pandemijos metu, bet ir rūpinasi jais, kaip tais žmonėmis, kurie yra priešakinėse linijose su mūsų medikais. Kalbama ne tik apie policijos pareigūnus, bet ir įkalinimo įstaigose dirbančius pareigūnus, kurie taip pat nėra vakcinuojami, bet turi didelę riziką užsikrėsti.“

LTPF pirmininkė teigė, kad norėtųsi, jog pareigūnai atsidurtų prioritetinėse grupėse, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, o ne prioritetinių grupių gale, kaip yra dabar, ir būtų skiepijama kartu su mokytojais ir medikais tam, kad galėtų tinkamai atlikti savo pareigas ir pati visuomenė jaustųsi saugesnė. Pasak jos, dalis pareigūnų serga, dalis pareigūnų gali vaikščioti ir besimptomiai bei bendraudami su kitais žmonėmis juos užkrėsti, lygiai taip pat, kaip mes kalbame apie medikus ir mokytojus. Policijos pareigūnai negali pasirinkti dirbti iš namų nuotoliniu būdu ar nevykti į darbą dėl aukštos užsikrėtimo koronavirusu rizikos. Todėl atlikdami savo pareigą, rizikuoja sveikata.

Skaitykite daugiau ČIA

 

2021-04-07
LTPF ir 15min.lt informacija
Nuotraukos: Juliaus Kalinsko

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More