LTPF prisidės vertinant VSAT pareigūnų darbo rizikos veiksnius

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija džiaugiasi dar viena proga prisidėti prie pareigūnų darbo sąlygų gerinimo. Šį kartą – dalyvaujant vertinant rizikos veiksnius Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų darbe.

 

VSAT, įgyvendindama Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos 2019-2023 m. rizikos veiksnių vertinimo darbų plano priemones, kartu su UAB „Verslo pagreitis“ pradėjo vertinti VSAT struktūrinių padalinių pareigūnų tarnybos aplinkoje ar kursanto mokymo aplinkoje, ar kitų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis darbo aplinkoje pasireiškiančius kenksminguosius veiksnius. Kitaip tariant, tuos, kurie gali sukelti ligą, taip pat ir profesinę, ir kurių poveikis gali būti pavojingas gyvybei.

Šiame procese kartu su VSAT atstovais stebėtojo teisėmis dalyvauja ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos atstovas Žygimantas Kalpokas.

„Pareigūnų saugumas yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos siekia užtikrinti profesinės sąjungos. Deja, čia yra daug įsisenėjusių problemų. Dėl to sveikiname VSAT iniciatyvą skirti lėšų ir detaliai išanalizuoti rizikos veiksnius pareigūnų darbo vietose, kad, juos nustačius, bendradarbiaudami su VSAT, galėtume tikslingai dirbti juos šalinant ar bent sumažinant. Šiemet VSAT planuoja įvertinti 125 darbo vietas; o mūsų, kaip profesinės sąjungos, tikslas – kad vertinimas būtų atliktas tinkamai“, – sako LTPF atstovas.

Ž. Kalpokas prideda, kad šis rizikos veiksnių vertinimas bus įvairiapusis ir išsamus, nes bus apimta daug skirtingų VSAT pareigūnų darbo vietų. Pavyzdžiui: Struktūrinio padalinio budėtojo, budėtojo padėjėjo, orlaivio skrydžio įgulos nario, Užsieniečių registracijos centro pareigūnų darbo vietos sulaikytų asmenų priežiūros ir apsaugos postuose, pėsčiojo patrulio bei kitos.

„Jau netrukus matysime realią situaciją ir silpnąsias vietas, kur labiausiai reikia koncentruoti mūsų pastangas“, – apibendrina jis.

LTPF informacija
2019-09-04

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More