Gautas VRM atsakymas į LTPF kreipimąsi dėl pareigūnų testavimo dėl COVID-19

Balandžio pirmosiomis dienomis LTPF vardu kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), Vidaus reikalų ministeriją (VRM) bei Lietuvos Respublikos ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami sudaryti galimybę dėl COVID-19 testuotis visiems statutiniams pareigūnams.

Į mūsų prašymą buvo sureaguota ir balandžio 9 d. VRM ministro įsakymu pareigūnų periodinis profilaktinis testavimas buvo pavestas VRM Medicinos centrui.

Medicinos centrui pavesta organizuoti „<…> nurodytus požymius turinčių ar buvusių artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju vidaus reikalų ministro valdymo srities statutinių įstaigų pareigūnų ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojų tepinėlių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimą ir jų pristatymą į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją Sprendime nustatyta tvarka“, – rašoma VRM atsakyme į LTPF kreipimąsi.

Tepinėlių ėmimas Medicinos centre pradėtas nuo balandžio 14 d. „Tepinėliai imami darbo dienomis nuo 8 iki 16 val. kas 15 minučių, pareigūnui neišlipus iš automobilio. Pagal poreikį Medicinos centro mobilaus punkto darbuotojai vyks į kitas ne Vilniaus apskrities statutines įstaigas ir padalinius paimti pareigūnų tepinėlius dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos). Medicinos centro darbuotojams <…> yra skirtos asmeninės apsaugos priemonės, atitinkančios mobilių punktų darbuotojų, imančių tepinėlius, apsaugos reikalavimus. Apie galimybę atlikti tepinėlių paėmimą COVID-19 ligai nustatyti Medicinos centre yra informuotos visos vidaus reikalų ministro valdymo srities statutinės įstaigos. Vidaus reikalų statutinių centrinių įstaigų vadovams yra pavesta nuolat vertinti pareigūnų tarnybos sąlygas ir siųsti pareigūnus į Medicinos centrą, kad būtų paimti jų tepinėliai COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti“, – rašo VRM, pridurdami, kad Medicinos centro Trakų filiale yra pasirengta priimti pareigūnus saviizoliacijai.

 

2020-04-21
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More