„The Washington Post“: Rusija turi vieną mėgstamiausią triuką

rusija„Rusija trokšta, kad ji pasaulinėje politikoje būtų traktuojama rimtai, tačiau prezidentas Vladimiras Putinas pademonstravo savo panieką tvarkai, pagrįstą taisyklėmis, kurios buvo nustatytos po Antrojo Pasaulinio karo“, - redakcijos skiltyje rašo „The Washington Post“.

 „Ko Rusija nori vietoje šios tvarkos? Po dviejų neseniai įvykusių incidentų, per kuriuos buvo panaudotos uždraustos cheminės medžiagos, Rusijos atsakas priminė pašėlusį melo paradą, keistus paaiškinimus ir bandymus atitraukti kitų dėmesį nuo tiesos paieškų“, - tvirtina leidinys. Priminęs Sergejaus ir Julijos Skripalių apnuodijimą, laikraštis rašo: „Niekas neįrodė, kas tai padarė. Tačiau Rusija puolė pasiutusiai švaistytis kaltinimais, kurių dalis buvo visiškai juokingi“. „Mėgstamiausias Rusijos triukas – sėti abejones.

Pastaruoju metu tai daroma Sirijos diktatoriaus Basharo al Assado interesų labui“, - rašo „The Washington Post“. Komentuodamas Rusijos pasiuntinio Didžiojoje Britanijoje pareiškimą, esą vasario 7 dienos cheminė ataka prieš civilius gyventojus buvo inscenizuota „Baltųjų šalmų“ organizacijos narių, laikraštis tokius žodžius pavadino „niekinga netiesa“ ir pareiškė, kad tokie pasisakymai „daug ką pasako“ apie „naują pasaulinę betvarkę“, kurią Rusija stengiasi sukelti“.


delfi.lt
2018-04-18

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/the-washington-post-rusija-turi-viena-megstamiausia-triuka.d?id=77738671