Premjeras: 9 proc. PVM šildymo lengvatos nebus

eurasMinistras pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad Vyriausybė siūlys naują pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą šildymui, taigi, pasak premjero, prie 9 proc. PVM lengvatos nebus grįžtama. S. Skvernelis viliasi, kad, Vyriausybei pristačius savo siūlymus dėl mokestinių pakeitimų, Seime rudenį „valstiečiams“ ir opozicinei konservatorių partijai,
 kuriai mainais už paramą urėdijų reformai pažadėta pratęsti PVM lengvatą šildymui, pavyks surasti sutarimą dėl naujo tarifo šildymui.

„Vyriausybė įsipareigojusi kartu su Seimu, su Seimo dviem didžiosiomis frakcijomis, tai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija ir Tėvynės sąjungos frakcija, iki spalio 1 dienos priimti įstatymus, kuriais bus įvedamas naujas PVM šildymui tarifas, naujas tarifas“, – antradienį LRT radijo laidai „Ryto garsai“ sakė S. Skvernelis.

Anot jo, jei Seime bus politinės valios, naujas PVM tarifas šildymui bus ne laikinas, o nuolatinis. Ministras pirmininkas S. Skvernelis kritikavo praėjusių Seimo kadencijų sprendimus nuolat pratęsinėti 9 proc. PVM lengvatos galiojimo laiką.


„Ta lengvata yra nuolatinė ir nereikės Vyriausybei ieškoti, atsiradus tokių „netikėtų“ pasiūlymų, kaip staiga biudžete surasti 12, 17 ar 47 milijonus eurų“, – komentavo S. Skvernelis.

Jis patikino, kad Vyriausybė nesiūlys grįžti prie 9 proc. PVM tarifo šildymui.

„Tikrai 9 procentai nebus“, – pažymėjo ministras pirmininkas.

S. Skvernelis neatskleidė, kokį PVM tarifą šildymui siūlys ministrų kabinetas, tačiau užsiminė, kad greičiausiai Vyriausybės iniciatyvose bus du lengvatiniai PVM tarifai – 5 ir 15 proc.

Pernai Seimas nutarė nepratęsti 9 proc. PVM lengvatos šildymui galiojimo laiko. Lengvatinis PVM tarifas šildymui nustojo galioti šių metų birželio 1 d.

S. Skvernelis užsiminė ir apie standartinio PVM tarifo – 21 proc. – keitimą. Anot jo, dėl to bus diskutuojama kitąmet.

„Aš būčiau linkęs iš esmės diskutuoti ir pradėti kalbėti apie grįžimą prie 18 PVM tarifo. Tačiau turime žiūrėti, kas vyksta mūsų rinkose ir pačioje euro zonoje, ir vieno procentinio punkto sumažinimas turi pakankamai didelį poveikį biudžetui.

Šiandien nėra tvirtais įrodymais pagrįsta, kad per didesnį vartojimą galėtume kompensuoti tą praradimą. Tai pakankamai rizikingas sprendimas. Dėl mokesčių laikomės pozicijos, kad susitvarkome su dabartiniu mokestiniu režimu, o kitąmet diskusijos ir dėl kitų mokesčių, ir dėl pagrindinio PVM tarifo turėtų būti. Manau, kad turėtume ieškoti būdų mažinti pagrindinį PVM tarifą ir tikėtis, kad per vartojimą ir darbo produktyvumo, našumo didinimą, papildomą eksporto skatinimą, bandyti subalansuoti mūsų ekonomiką“, – komentavo Vyriausybės vadovas.

Alfa.lt
2017-08-01