Lietuva tampa brangiausių paslaugų, bet mažiausių algų valstybe

uooogosLietuvoje vasarį vidutinė metinė infliacija šiek tiek ūgtelėjo, tačiau tendencijos Estijoje ir Latvijoje rodo, kad šis procesas turėtų paspartėti per artimiausius mėnesius, rašo „Lietuvos žinios“.


O sunerimti jau verčia pernelyg sparčiai augančios paslaugų kainos – Lietuva gali tapti viena brangiausių regiono valstybių, nors atlyginimai čia mažiausi regione.

Statistikos departamentas pranešė, kad vasarį vidutinė metinė infliacija (vidutinis prekių ir paslaugų kainų kilimas per 12 mėnesių) Lietuvoje paaugo iki 1,2 procento. Per metus prekės pabrango 3 proc., o paslaugos – 3,2 procento. Lietuvos statistikai konstatuoja, kad vasarį, palyginti su sausiu, šalyje labiausiai augo maisto produktų, ypač daržovių ir vaisių, kainos. Brango salotos (3 7,6 proc.), saldžiosios paprikos (34,4 proc., ilgavaisiai agurkai (15,6 proc.). Iš kitų maisto produktų labiausiai pabrango sūdytos žuvys (6,5 proc.), tešlos gaminiai su mėsa (4,6 proc.), aliejus ir jogurtas (po 3,5 proc.). Bet atpigo svogūnai (-2,2 proc.) ir kava (-2,4 proc.). Šių metų vasario mėnesį, palyginti su sausio mėnesiu, gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 0,2 proc., neįskaitant rafinuotų naftos produktų - 0,3 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 0,4 proc., neįskaitant rafinuotų naftos produktų - 0,3 proc. Labiausiai - 4,3 proc. - pabrango chemikalai ir chemijos produktai. Maisto produktai pabrango 0,3 proc., iš jų paruošti valgiai ir patiekalai - 12,2 proc., perdirbti ir konservuoti vaisiai ir daržovės - 3,8, duona ir švieži konditerijos kepiniai - 2,5 proc. Tačiau atpigo žuvys ir žuvų produktai - 2,6 proc., perdirbta ir konservuota mėsa bei paruošti pašarai ūkio gyvuliams - po 1,6 proc., mėsos ir paukštienos produktai - 1,2 proc. Daugiausia atpigo spausdinimo ir įrašytų laikmenų tiražavimo produkcija - 3,8 proc.


Ne Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 0,1 proc., neįskaitant rafinuotų naftos produktų - 0,3 proc., skelbia Statistikos departamentas.

Euro zonos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį sumažėjo 1,5 proc., ne euro zonos rinkoje - padidėjo 1,2 proc.

Per metus (2017 m. vasario mėn., palyginti su 2016 m. vasario mėn.) visos gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 9,8 proc., neįskaitant rafinuotų naftos produktų - 0,7 proc.

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per metus padidėjo 3,1 proc., neįskaitant rafinuotų naftos produktų - 0,6 proc.

delfi.lt
2017-03-13