Antro turo nebus: Gabrielius Landsbergis užtikrintai laimėjo konservatorių pirmininko rinkimus

kur-eitiTėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose triumfavo dabartinis partijos vadovas Gabrielius Landsbergis. Jis konkurentus įveikė surinkęs 62 proc. balsų. Už G.Landsbergį balsą atidavė 5539 konservatoriai. Mykolas Majauskas surinko 577, Žygimantas Pavilionis – 1065 balsus, Paulius Saudargas – 1696 balsus.

 Balsavimas vyko 79 skyriuose Lietuvoje ir 2 skyriuose užsienyje. Andrius Kupčinskas savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kaip pirmininko rinkimuose balsavo Kauno konservatoriai. Už G.Landsbergį balsavo 606, Ž.Pavilionį – 121, P.Saudargą – 94, M.Majauską – 49 kauniečiai. Iš viso balsavime dalyvavo 49,13 proc. Kauno skyriaus narių. „Sveikinu Gabrielių su gražia pergale! Stengsiuos, jog per ateinančius ketverius metus tai virstų visos Lietuvos laimėjimu“, – dar nepaskelbus galutinių rezultatų „Facebook“ parašė M.Majauskas.

Vadinamasis krikdemiškasis partijos sparnas norėjo partijos vadovo poste matyti arba P.Saudargą, arba Ž.Pavilionį. „Gaunu pirmąsias žinias iš Aukštaitijos skyrių. Pasvalyje, Biržuose, Pakruojyje, Rokiškyje gana didele persvara laimi Gabrielius. Manau, kad tokia tendencija ir išsilaikys. Dabar tik klausimas, ar užteks vieno turo“, – skaičiuojant balsus teigė konservatorė parlamentarė Rasa Juknevičienė. Anot jos, Panevėžyje G.Landsbergis surinko 175, P.Saudargas – 35, Ž.Pavilionis – 17, o M.Majauskas 8 balsus.

 Šį kartą pirmininkas išrinktas ne dviems, o jau ketveriems metams. Balsavimo teisę turi 15 540 partijos narių. TS-LKD pirmininko rinkimai turėjo įvykti gegužę planuotame suvažiavime, tačiau kritikos dėl arogancijos vis sulaukdavęs G.Landsbergis pernai lapkritį vykusiame partijos tarybos posėdyje paprašė paankstinti pirmininko rinkimus, o jei to nepavyks, jis pažadėjo atsistatydinti. G.Landsbergio kandidatūrą iškėlė 38 skyriai, P.Saudargo – 18, Ž.Pavilionio – 12, M.Majausko – dešimt skyrių.

 Prieš rinkimus TS-LKD garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis parašė laišką partijos kolegoms, kuriame agitavo už anūką leisdamas suprasti, kad be jo už vairo partija liks „neadekvati, pavargusi mišrainė.“  „Kol kas atrodo, kad trijulė turi bendrą uždavinį. Tai Gabrieliaus eliminavimas. Juk nepanašu, kad Žygimantas varžytųsi su Paulium ar Paulius su Mykolu. Puldinėjamas, priekabiaujamas Gabrielius. Schemos žinomos: jokiu būdu neleisti nepageidautinojo pergalės pirmame rate. O paskui – jau trys resursai prieš vieną. Matėm. Šio manevro sėkmės atveju Tėvynės sąjunga netenka turėto visuomeninio proveržio. Nė vienas trijų pavienių pretendentų netemps kaip vilties vardas. Esamo atsisakius, partija liktų neadekvati, pavargusi mišrainė“, – konstatuoja TS-LKD garbės pirmininkas.

15min.lt
2017-02-12

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/antro-turo-nebus-gabrielius-landsbergis-uztikrintai-laimejo-konservatoriu-pirmininko-rinkimus-56-754214