Lietuvos naujienos

Finalas: Seimas uždegė žalią šviesą valdančiųjų reformai

seimasSeimas priėmė valdančiųjų „valstiečių – žaliųjų“ inicijuotą urėdijų reformą.  Už balsavo 82, prieš- 16, susilaikė – 12 parlamentarų. „Valstietis žaliasis“ Povilas Urbšys teigė, kad šitas įstatymo projektas demonstruoja politinį brandumą - „ar mes iš tikro pribrendę daryti pertvarkas valstybėje, nežiūrint į ideologinius skirtumus“. „Tai, kas šiandien įvyko, rodo, kad mes galime“, - kalbėjo P. Urbšys.

Beveik 2 tūkst. miškininkų piketavo prie Seimo

lietuvaSmarkus lietus Vilniuje urėdijų reforma nepatenkintų miškininkų planų nepakeitė - apie 2 tūkst. šalies urėdijų darbuotojų ketvirtadienį susirinko prie Seimo išsakyti nepasitenkinimo Aplinkos ministerijos suplanuota miškų ūkio pertvarkos eiga.  Iš visos Lietuvos suvažiavę miškininkai skandavo: „Miškai visų, o ne kelių“,
Diena, kai pradėtas vykdyti NKVD sprendimas lietuviams

zvaaakLietuviams net pusę amžiaus buvo draudžiama kalbėti apie trėmimą ir kalinimą lageriuose, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.  „Įsivaizduokite, net pusę amžiaus mums buvo draudžiama apie tai žinoti, kalbėti. Okupantai norėjo mus paversti kurčiais ir aklais, negirdinčiais savo tautos aimanų ir troškimo būti laisviems“, – trečiadienį Seime per iškilmingą posėdį, skirtą paminėti pirmosioms masinėms tremtims, teigė V. Pranckietis.