Vilniuje vyksta ITUC/PERC Moterų mokykla

renginysŠiandien Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksianti ITUC/PERC Moterų mokykla. Šis tradicinis tarptautinis renginys skirtas aptarti moterims aktualiausias darbo pasaulio temas. Jame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai atstovauja pirmininkė Inga Ruginienė, LPSK Moterų centro atstovės – pirmininkės pavaduotoja, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė ir Rūta Osipavičiūtė.
 
 
ITUC/PERC Moterų mokykla prasidėjo sveikinimo įvadinėmis kalbomis. Pasisakė Friedricho Eberto fondo direktorius Baltijos šalyse Peer Krumrey, LPSK pirmininkė I.Ruginienė, „Solidarumo“ pirmininkė Kristina Krupavičienė ir PERC viceprezidentė Nataliya Levytska.
 
 reng 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Moterų mokykloje pirmiausia aptarta dabartinė PERC situacija, svarbiausi įvykiai bei planai. Vėliau bus aptartos PERC Moterų komiteto aktualijos ir Tarptautinės darbo organizacijos priimta konvencija dėl prievartos ir priekabiavimo darbo vietose. Šis tarptautinis dokumentas itin svarbus ir į jį dedama daug vilčių. Be abejo, viena diskusija bus skirta vis dar ženkliam moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumui bei tolesnėms priemonėms jam mažinti, profesinių sąjungų iniciatyvoms, pasiekimams.

Kaip pabrėžia LPSK Moterų centro pirmininkės pavaduotoja L.Soščekienė, netoleruotina, kad XXI amžiuje tiek daug pasaulio vietų žmonės – ypač moterys – vis dar turi bijoti dėl savo fizinio saugumo ar patirti psichologinį smurtą.

„Gal šios problemos Lietuvoje ne tokios aštrios kaip kitur, tačiau mes taip pat džiaugiamės Tarptautinės darbo organizacijos konvencija dėl prievartos ir priekabiavimo darbo vietose. Tai yra dar naudingas vienas įrankis, padėsiantis siekti darbuotojų gerovės“, – apibendrina ji.

LTPF informacija
2019-09-25