VSAT kolektyvinėje sutartyje – palankesnės sąlygos per Rugsėjo 1-ąją

mergaiAtkreipiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų, tarnautojų ir darbuotojų dėmesį, kad VSAT šakos kolektyvinėje sutartyje sutarta dėl galimybės pasinaudoti papildoma poilsio diena pirmąją mokslo metų dieną.
 
 
 
 
Pirmąją mokslo metų dieną darbuotojams, auginantiems vaiką iki 12 metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo ar pagrindinio ugdymo programas, suteikiama poilsio diena, mokant vidutinį darbo užmokestį, jei tai netrikdo VSAT struktūrinio padalinio darbo. Ši garantija taikoma VISIEMS, nepriklausomai nuo to, ar darbuotojas turi teisę į vadinamąjį „mamadienį” ar „tėvadienį”(KS 52 punktas).

Pridedame bendrą Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) išaiškinimą.

Artėjant rugsėjo 1-ajai, Mokslo ir žinių dienai, VDI primena tėveliams, kad galima pasinaudoti viena iš Darbo kodekso garantijų asmenims, auginantiems vaikus. Jei auginate vaiką nuo 12 iki 14 metų, Jums bus taikoma Darbo kodekse įtvirtinta nuostata, t. y. suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos ir tik tiems, kas neturi teisės į „mamadienį” ar „tėvadienį”.

Kadangi šiemet rugsėjo 1-oji bus sekmadienį, šia galimybe tėvai galės pasinaudoti rugsėjo 2-ąją, pirmadienį, į kurį nukeliama mokslo metų pradžios šventė.

Pirmąją mokslo metų dieną darbuotojams, auginantiems vaiką iki 14 metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo (paruošiamoji klasė prieš mokyklą), pradinio ugdymo (nuo 1 iki 4 klasės) ir pagrindinio ugdymo programas (nuo 5 iki 10 klasės), suteikiama teisė gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Tačiau ši garantija taikoma tik tiems darbuotojams, kurie neturi teisės į visą papildomą poilsio dieną per mėnesį, t. y. netaikytina darbuotojams jau turintiems teisę į vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“ (auginantiems du vaikus iki 12 metų ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų).

LTPF informacija
2019-08-29