Teismas galutinai išsprendė ginčą dėl neapmokėto viršvalandinio darbo VAD

500-euryLietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė galutinį sprendimą Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūno ir departamento ginče dėl neapmokėto viršvalandinio darbo.
Pareigūnas kreipėsi į teismą dėl apmokėjimo už viršvalandžius priteisimo po to, kai įsiteisėjo galutinis sprendimas kitoje jo ir departamento byloje. Tuomet kitoje byloje teismas konstatavo, kad pareigūnui nepagrįstai buvo taikoma 48 valandų per savaitę darbo laiko norma ir įpareigojo netaikyti tokios darbo laiko normos ateityje. Įsiteisėjus sprendimui šioje byloje, pareigūnas antrą kartą kreipėsi į teismą ir prašė priteisti nepriemoką už neapskaitytą ir neapmokėtą viršvalandinį darbą. Šioje byloje pirmos instancijos teismas pareigūno skundą tenkino ir priteisė jam daugiau kaip 2000 eurų. Departamentas pirmos instancijos teismo sprendimą apskundė.
Taigi, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galiausiai padėjo tašką ir šiame antrame ginče bei nutarime konstatavo, kad byloje dalyvauja tos pačios šalys, todėl ankstesnėje byloje nustatytas aplinkybes pirmos instancijos teismas pagrįstai vertino kaip turinčias prejudicinę reikšmę, o apelianto argumentai, kad jis nesutinka su ankstesnės bylos įsiteisėjusiame sprendime pateikiamu aiškinimu bei faktinių aplinkybių vertinimu, neturi reikšmės, nes tai negali būti vertinama iš naujo.

LTPF informacija
2017-06-28