Policijos reformą vėl atnaujins, tik ją pakoreguos

misiunas1Vidaus reikalų ministerija (VRM) atnaujina praėjusių metų pabaigoje įšaldytą policijos sistemos reformą. Tačiau Eimutis Misiūnas, vidaus reikalų ministras, pranešė, kad kai kurie reformos principai bus pakoreguoti.

 Spaudos konferencijoje penktadienį p. Misiūnas pranešė, kad atlikus jau atlikto policijos reformos pirmojo etapo rezultatų analizę padaryta išvada, jog pertvarkos šioje sistemoje yra gyvybiškai būtinos. Todėl jos bus tęsiamos, tik bus imtasi tam tikrų pakoregavimų.
„Kai pernai gruodį pradėjau eiti ministro pareigas, išgirdau daug pastabų dėl Policijos departamento vadovybės inicijuotos sistemos reformos tikslingumo ir vykdymo būdų. Pastabų pareiškė net ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Todėl tik paskirtas į pareigas sustabdžiau policijos reformą, kad būtų galima viską įvertinti. Dabar jau toks įvertinimas yra padarytas ir priimti atitinkami sprendimai“, – informavo VRM vadovas.

Pasak jo, pirminis pertvarkos policijos etapas „turėjo nemažai naudingų pokyčių – greičiau reaguojama į nusikaltimus, padaugėjo budinčių gatvėse pareigūnų, pakilo atlyginimai“. „Kartu nustatytos ir tam tikros grėsmės – darbuotojų skaičiaus mažėjimas didina liekančių pareigūnų darbo krūvį, atsiranda kompetencijos spragų, didėja rizika, kad gali būti klaidingai kvalifikuojamos ir registruojamos nusikalstamos veikos, ilgainiui gali mažėti išaiškinamų nesunkių nusikaltimų skaičius, netolygiai didėjo atlyginimai visose grandyse, mažiau dėmesio tenka prevencinei funkcijai“, – pridūrė p. Misiūnas.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes VRM vadovybė pateikė pasiūlymus dėl policijos reformos pakoregavimo. „Analizė parodė, kad daryti pokyčius policijoje reikia, bet juos reikia daryti pamatuotai. Reforma vertinama teigiamai, todėl ministerija sutinka, kad ji toliau turėtų vykti, tik turi būti pakoreguota pagal pateiktą rizikų analizę“, – sakė vidaus reikalų ministras. Anot jo, panašios pertvarkos bus vykdomos ir kitose VRM pavaldume esančiose statutinėse institucijose.
 
Spaudos konferencijoje dalyvavęs Linas Pernavas, Policijos departamento generalinis komisaras, džiaugėsi išgirdęs, kad jo inicijuota reforma „bus reforma tęsiama ir bus pabaigta“. „Su ministerijos vadovybe sutampa mūsų nuomonės dėl šios reformos būtinybės. Jau šiandien matome teigiamus reformos rezultatus. Ji bus pakoreguota pagal pateiktus pasiūlymus ir galbūt šiemet arba kitąmet pabaigta.


„Tikrai nesiversim per galvą, kad reforma būtų baigta jau per savaitę ar dvi. Ji bus peržiūrėta, naujai perdėliota ir toliau tęsiama. O kada bus galutinai įgyvendinta, ne šios dienos klausimas“, – sakė p. Pernavas.

VRM informavo, kad pagal naująjį, jau reformuotąjį veiklos modelį veikia 53 iš 63 šalyje veikiančių policijos komisariatų, kuriose dirba apie pusė visų policijos pareigūnų. Liko nereformuoti didesniuose miestuose esantys komisariatai, kuriuose dirba daug policininkų.

Policijos profsąjungų atstovai žurnalistams pareiškė nesantys patenkinti VRM vadovo priimtais sprendimais dėl reformos ir suabejojo jos tęstinumu, ypač didžiuosiuose miestuose. Lietuvos policijos profesinės sąjungos tarybos viena vadovių Roma Katinienė neatmetė, kad gali būti keliamas klausimas dėl pasitikėjimo p. Pernavu, jeigu ir toliau policijos sistemos reforma „bus vykdoma netinkamai“.

vz.lt
2017-02-10

Plačiau: http://vz.lt/verslo-aplinka/2017/02/10/policijos-reforma-vel-atnaujins-tik-ja-pakoreguos#ixzz4YHuZfbEb