Susitiko su pareigūnų profesinių sąjungų atstovais

385 fa31b4a7ecd0e03163a7b471f5deb13aBirželio 19 d.  vyko susitikimas  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Mindaugas Kanapickas ir direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas susitiko su pareigūnų profesinių sąjungų atstovais.  LTPF atstovavo Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Algis Lisauskas ir Artūras Černiauskas.Susitikime aptarti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų neeiliniai vertinimai, darbo užmokesčio fondo panaudojimas dabar ir ateityje.

Profesinių sąjungų atstovams buvo pristatyti pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijai. Pasak M. Kanapicko, labai gerai buvo įvertinti 88 proc. pareigūnų, 10 proc.  –  gerai, o 2 pareigūnai – nepatenkinamai.

Tarnybinė veikla yra vertinama, jei pareigūnas ne trumpiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus eina pareigas statutinėje įstaigoje. Beje, pareigūno, kuris buvo išėjęs vaiko priežiūros atostogų, tarnybinė veikla gali būti vertinama jo prašymu, jei šis pareigūnas ne trumpiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus ėjo pareigas toje įstaigoje.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, ugniagesio gelbėtojo vidutinis darbo užmokestis po eilinio vertinimo, turint 5 metų stažą, šiuo metu yra 630 eurų „į rankas“ (jis padidėjo 67 eurais), o turint 15 metų darbo stažą – 820 eurų (padidėjo 73 eurais), kai stažas yra daugiau kaip 20 metų – 971 euras (padidėjo 78 eurais). 

Profesinių sąjungų atstovams buvo pateikti preliminarūs 2019 m.  eilinio vertinimo kaštai. Taip pat buvo aptartos tolesnės darbo užmokesčio didinimo galimybės.

Kitas susitikimas su pareigūnų profesinių sąjungų atstovais  numatytas liepos mėnesio antrojoje pusėje.
LTPF pagal vpgt.lt informaciją
2019-06-20