Ugniagesiai gelbėtojai rinkosi į profesinės sąjungos ataskaitinį susirinkimą

ugniagesys2019 m. vasario 9 d. įvyko Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo (LUGPSS) ir Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (ŠAUGPS) ataskaitinis susirinkimas.
 
 
 
 
 
Tarp susitikime dalyvavusiųjų – Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis, Priešgaisrinės pasaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pajėgų valdymo valdybos viršininkas Laimonas Tubis, PAGD materialinių išteklių ir logistikos patarėjas Vytas Kaziliūnas, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) pirmininkė Loreta Soščekienė ir LTPF patarėjas Artūras Černiauskas.

Susirinkimo pradžioje pasisakė ŠAUGPS pirmininkas Juozas Pocius ir LUGPSS pirmininkas Algis Lisauskas. Jie ataskaitinio susirinkimo dalyvius informavo apie nuveiktus darbus, pasiektus sutarimus su PAGD bei kolektyvinės sutarties pasirašymo būseną.

Po veiklos apžvalgos pasisakė svečiai. Daugiausia klausimų sulaukė PAGD pajėgų valdymo valdybos viršininkas L. ir PAGD materialinių išteklių ir logistikos veiklos patarėjas V. Kaziliūnas.

Šiaulių PGV viršininkas K. Bautronis pasidžiaugė, kad bus pradėtas Radviliškio gaisrinės remontas, kuriam šiemet skirta 34 tūkst. eurų. Be to, šį pavasarį bus gauta vidutinės klasės automobilinė cisterna.

Diskutuota įvairiais klausimais. Susirinkusius ugniagesius gelbėtojus domino žalos atlyginimo klausimas dėl eismo įvykio, vykstant į incidento iškvietimą; vadinamųjų „mamadienių“ paskirstymas, „Zil“ markės gaisrinių automobilių remonto tikslingumas; kada nebereikės pildyti popierinių ataskaitų apie automobilių darbo ir sąnaudų apskaitą; kaip bus atsiskaitoma už viršvalandžius ir apmokama nedarbingumo, ligos atveju susirgus savaitgalio dienomis bei kita.

LTPF pirmininkė L. Soščekienė pristatė susivienijimo veiklos planus ir pakvietė profsąjungų narius aktyviau dalyvauti profsąjunginėje veikloje. Vėliau A. Černiauskas supažindino su įvairiomis Nacionalinės kolektyvinės sutarties suteiktomis naujovėmis bei aiškino ugniagesiams rūpimus įstatymų neaiškumus. Baigdamas savo pasisakymą, jis priminė, kad yra galimybių rengti seminarus aktualiais įstatymų ir jų įgyvendinimo klausimais.

Po pertraukos išklausytos LUGPSS ir ŠAUGPS finansinės ataskaitos. Abi ataskaitos patvirtintos be pastabų ir neaiškumų. Diskusijų metu taip pat pasiūlyta perrinkti trūkstamus ŠAUGPS atstovus komandose. Naujai išrinkti ŠAUGPS valdybos nariai: Ramūnas Čerkauskas, Raimondas Timinskas, Aurelijus Vaitkevičius.

Susirinkimo akimirkos:

53050737 2119535024828506 6265446605768359936 n
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
53543282 2321081121483685 6293982909648863232 n
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Į 2019 m. veiklos planus įtraukti šie siūlymai:

1.      ieškoti didesnio finansavimo gaisrinės technikos remontui;

2.      spręsti pamainų komplektavimo trūkumus;

3.      siekti apmokėjimo nedarbingumo (ligos) atveju, susirgus, budint per išeigines ar šventines dienas;

4.      spręsti uniformų krepšelio nepakankamumo problemą ir ieškoti pradedančio ugniagesio viso pirminio aprūpinimo rūbais galimybių;

5.      siekti nuostolių apmokėjimo, įvykus eismo įvykiui, kai vykta į incidento vietą.
 
 
LUGPS ir ŠAUGPS informacija
2019-02-15